Kurpie - Puszcza Zielona

Sztuka ludowa - Kultura Kurpiowska - Historia Kurpi - Regionalizm - Folklor - Przyroda - Warsztaty etnograficzne - Lekcje regionalne i wszystko związane z Kurpiami i Puszczą Kurpiowską

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2008-06-26 22:37:35

Bursztyn

Administrator

Punktów :   

Prawa autorskie Twórców Ludowych

Ostatnio w GOKSiR Kadzidło obradowała Komisja Sejmu RP Kultury i Środków Przekazu.
I jednym z wątków było łamanie praw autorskich na szkodę twórców ludowych.
I tu dopiero jest problem. Kto je narusza. Kto wykorzystuje twórców dla własnych celów.
Czy Oni nie wiedzą , że wyroby twórców ludowych są prawnie chronione.
Raczej nie. Jednym z nich jest jeden z etnografów MKK w Ostrołęce, który non stop w godzinach pracy gania z aparatem i robi zdjęcia które później sprzedaje agencjom reklamowym. A jak wiadomo, jeśli ktoś wykorzystuje do celów komercyjnych, to już jest na bakier.
A nie sądzę żeby do tych wyrobów miał prawa autorskie (przynajmniej ja mu nie oddałem - a masę tych zdjęć  widziałem). Cóż że Ten Pan później nie ma czasu na wykonywanie swoich obowiązków. Ostatnio MKK był organizatorem konkursu sztuki ludowej kurpiowszczyzny. I co ów Pan nie miał czasu żeby powiadomić twórców.
I jeśli ci którzy powinni pomagać twórcom ludowym, będą tylko ich wykorzystywać - to niestety będziemy mieć Kurpiowski Kogel Mogiel

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
packrafting Chłapowo pensjonaty zaproszenia-na-zamowienie.eu akwarium dla początkujących